Damski tatuaż kwiat lotosu na udach

Tatuaże damskie – 10 najpopularniejszych wzorów

Tatuaże damskie. Jakie wzory są najczęściej wybierane przez kobiety? Przykłady ze zdjęciami

Tatuaże damskie: subtelne, z nutką tajemniczości i drobne… A może wręcz przeciwnie – z charakterem, przykuwające uwagę i o sporej wielkości? Na to, jakie są, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a obecne wzory tatuaży damskich bywają najróżniejsze. Poniżej pochylimy się nad kilkoma najchętniej wybieranymi, ale to nie znaczy, że tatuażem dla dziewczyny nie może być coś z przeciwnego bieguna – jak np. tribal czy tatuaż patriotyczny.

10 najpopularniejszych wzorów wśród tatuaży damskich

Szukasz inspiracji na damski tatuaż? Poniżej kilka sprawdzonych wzorów, które powinny ci się spodobać!

1. Kwiaty

Kwieciste tatuaże to wzór, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Róże, lilie, kwiaty lotosu, kwiaty wiśni czy kwiaty polne – do wyboru, do koloru. Każdy kwiat niesie ze sobą inną symbolikę i wcale nie musi odnosić się do delikatności czy ulotności. Damski tatuaż w formie kwiatu rozbudowany o dodatkowe elementy, jak napis, ornamenty czy orientalne wzory, stanie się jedyny w swoim rodzaju!

Tatuaż Damski Kwiaty
Tatuaż damski kwiat
tatuaż damski kwiat róży
Tatuaż damski kwiat róży
damski tatuaż na plecach róża
Tatuaż damski różna na plecach
damski tatuaż na udzie kwiaty
Damski tatuaż na udzie – kwiaty
Damski tatuaż  kwiat lotosu na udach
Damski tatuaż kwiat lotosu na udach

2. Napisy

Napisy jako tatuaże (nie tylko dla kobiet) mają złą sławę, choć nie do końca słusznie. Jeśli chcemy mieć na skórze napis w obcym języku i upewnimy się co do jego znaczenia oraz jeśli jesteśmy przekonani, że dana sentencja powinna towarzyszyć nam już zawsze – taki niewielki damski tatuaż będzie jak ulał! To może być twoje motto życiowe, ważny dla ciebie cytat, imię ukochanej osoby (lub ukochanego zwierzaka) czy po prostu jakiekolwiek zdanie, które ma dla ciebie istotne znaczenie.

tatuaż damski napisy
Tatuaż damski napisy
damski tatuaż na plecach napisy
Damski tatuaż na plecach napisy

3. Ptaki (i nie tylko!)

Oprócz ptaków jako popularnych wzorów na tatuaże damskie wyróżniliśmy też inne skrzydlate stworzenia – typu motyle, ważki, wróżki, anioły czy… smoki. Taki tatuaż może być bowiem zarówno subtelny (jeśli postawimy np. na drobnego kolibra lub sowę jako alegorię mądrości), jak i z pazurem (jeśli wybierzemy skrzydlatego smoka, będącego symbolem mocy i potęgi). Zawsze można też połączyć oba – i stworzyć unikatowy wzór kobiecego tatuażu, który idealnie odda twoją osobowość.

tatuaż Ptaszek
tatuaż Ptaszek
tatuaż Ptaszek na gałęzi
tatuaż Ptaszek na gałęzi

4. Pióra i skrzydła

O tych tatuażach dla dziewczyn postanowiliśmy wspomnieć osobno, ponieważ mają nieco inne znaczenia. W przypadku ptaków każdy gatunek może znaczyć coś innego, z kolei pióra per se to już symbol ulotności czy lekkości… albo sztuki i twórczości, jeśli np. ukażemy je obok atramentu.

tatuaż na plecach - ptaki
Tatuaż na plecach – ptaki
Tatuaż Damski – Pióra i ptaki

5. Łapacze snów

Łapacz snów oraz inne indiańskie wzory to bardzo popularne motywy na damski tatuaż. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o samą ideę łapaczy – miały przecież chronić od koszmarów, złych mocy czy nocnych demonów. Ich symbolika jest stricte związana z powietrzem oraz życiem. Co więcej, łapacze mogą być zarówno minimalistycznym damskim tatuażem, jak i bardzo realistycznym wzorem, gdzie każdy element jest szczegółowo odwzorowany. Wszystko zależy od twoich preferencji!

Tatuaż – Łapacz Snów

6. Astronomia i astrologia

Słońce, Księżyc, gwiazdy, znaki zodiaku czy gwiazdozbiory – bez względu na to, czy jesteś pasjonatką astronomii i astrofizyki, czy bliższa jest ci astrologia, ten typ tatuażu daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o indywidualność i unikatowość. Wybrany gwiazdozbiór, ciekawa mgławica, znak zodiaku wzbogacony o geometryczne wzory czy jego spersonifikowana wersja – wspólnie z tatuatorem z pewnością stworzycie projekt jedyny w swoim rodzaju.

7. Korona

Symbol władzy i idealny tatuaż dla dziewczyn, które chcą podkreślić swoją niezależność oraz siłę. Jeśli jednak nałoży się koronę na inny element, można zmienić wydźwięk całego wzoru. Wystarczy dodać np. serce, a taki damski tatuaż zacznie odnosić się do siły miłości i wierności. Jeśli z kolei postawisz na realistyczną koronę, możesz stworzyć jedyne w swoim rodzaju obręcz i fleurony, a co za tym idzie… własne insygnium!

8. Zwierzęta

Taki wzór tatuażu damskiego to zwykle albo podobizna ulubionego pupila, albo kot, lew, pies, lis, jeleń czy wilk (pomijamy tutaj wszelkie ptaki czy owady, ponieważ o nich już wspominaliśmy). Zwykle taki tatuaż ma odnosić się do cech kojarzonych ze zwierzęciem, z którym uosabia się właścicielka tatuażu. I tak np. lis może symbolizować spryt, kot wolność oraz niezależność, a lew aktywność oraz wytrwałość.

Tatuaż Zwierzęta – Kot
Tatuaż Zwierzęta – Wilk

9. Ornamenty

To rodzaj damskich tatuaży, które ze wszystkich przez nas wymienionych są najmniej symboliczne, o ile nie odnoszą się do tradycyjnych tatuaży plemiennych i etnicznych. Ornamenty zwykle tatuuje się z powodów estetycznych, bo nie ukrywajmy – wyglądają pięknie i elegancko. Najczęściej jednak ornamenty nie są całym tatuażem, a jedynie pełnią rolą zgrabnego, delikatnego dodatku – np. do kwiatów czy piór.

10. Minimalistyczne i zagadkowe

Ostatni z najpopularniejszych damskich tatuaży to raczej grupa różnych motywów, które łączy jedno – nie są to rozbudowane wzory pełne szczegółów, ale za to przyciągają wzrok swoją prostotą… która zwykle ma bogate znaczenie.

Minimalistyczne tatuaże damskie to różne geometryczne wzory, serca, znaki nieskończoności… a czasem po prostu zwykłe kropki lub kreski, które dla właścicielki są wyjątkowo ważnym symbolem. Tatuaże damskie tego typu mogą też zrywać ze stereotypem „kobiecego” wzoru – tutaj przede wszystkim liczy się znaczenie, jakie się za nimi kryje.

Tatuaż minimalistyczny

Gdzie najczęściej wykonuje się tatuaże damskie?

Tak jak u mężczyzn najczęściej wykonuje się tatuaże na przedramieniu czy ramieniu, tak u kobiet również można wskazać kilka popularniejszych miejsc. Gdzie panie najczęściej decydują się na tatuaż?

A jeśli szukasz więcej inspiracji na damski tatuaż, zajrzyj do naszego portfolio albo po prostu skontaktuj się z nami – stworzymy dla ciebie unikatowy projekt, który idealnie odda twoją osobowość.

Comments are closed.