iroink-tatuaz-krok-po-kroku

Tatuaż krok po kroku, czyli jak w praktyce wygląda robienie tatuażu

Wokół tematu wykonywania tatuażu wyrosło sporo mitów. Wiele osób chce go zrobić, ale przekonane są, że to boli, długo się goi, a z czasem rysunek i tak traci swój pierwotny urok. Czy tak faktycznie jest? Przeczytaj, jak robi się Tatuaż krok po kroku

Z chwilą, gdy zdecydujemy się na zrobienie tatuażu, zadbajmy o to, by znaleźć profesjonalne studio. To bardzo ważne, gdyż może zaważyć na naszym zdrowiu i ma ogromny wpływ na efekt końcowy. Mimo że na wizytę można umówić się przez telefon, lepiej pojechać do salonu osobiście. Będziemy mogli wówczas przekonać się, czy jest w nim czysto i czy zachowane są wszelkie standardy higieny. Jeśli jest taka możliwość, warto już wtedy przedstawić artyście projekt tatuażu, by ocenił, jak dużo czasu zajmie zrobienie takiego tatuażu. Można też zasięgnąć opinii innych osób, które właśnie w tym miejscu robiły swój tatuaż. Media społecznościowe na pewno to zadanie ułatwią.

To, co w pewnym stopniu charakteryzuje dobre studio tatuażu, to czas oczekiwania na jego wykonanie. Rzadko się zdarza, by udało się znaleźć wolny termin na robienie tatuażu z dnia na dzień (chyba że ktoś zrezygnował z wizyty). Najczęściej kolejka jest na tyle długa, że od czasu zapisania się do realizacji projektu mija czasem nawet kilka miesięcy. Doświadczenie pokazuje jednak, że warto czekać.

Robienie tatuażu – Czy przygotować się na ból?

Nie ma co się oszukiwać, wykonanie tatuażu boli, nie jest to jednak duży dyskomfort. Wiele też zależy od indywidualnej wrażliwości danej osoby. Nie mniej ważne jest miejsce, w którym wykonany będzie tatuaż. Tam, gdzie skóra jest cienka i mniej jest tkanki tłuszczowej, ból będzie większy. I na to jest jednak sposób. Standardem jest już stosowanie specjalnej maści znieczulającej, którą smaruje się miejsce, na którym ma zostać wykonany tatuaż.
Zanim tatuażysta przystąpi do pracy, często najpierw decyduje się porozmawiać z klientem. Pyta o jego oczekiwania. Chce ponadto poznać jego styl i potrzeby. Nie zapominajmy, że dobry tatuażysta to artysta, a jego prace na ciele to prawdziwe dzieła sztuki.

Gdy wzór już zostanie wybrany, a szczegóły omówione, nadchodzi czas na wykonanie tatuażu. Jak robi się tatuaż krok po kroku? W pierwszej kolejności musi zostać odkażona skóra oraz cały sprzęt i miejsce pracy. Wydrukowany na specjalnym arkuszu rysunek jest odwzorowywany na skórze. W ten sposób tworzy się kontury rysunku, które następnie są wypełniane i ewentualnie cieniowane. Do tego celu wykorzystuje się specjalną maszynkę z igłami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Przez nie pod skórę jest wprowadzany barwnik. W zależności od wielkości rysunku oraz poziomu jego skomplikowania cały proces trwa od kilkunastu minut do nawet sześciu godzin. Tatuaże obejmujące większą część ciała często wykonuje się partiami. Składają się z kilku elementów, które samodzielnie również wyglądają dobrze i można je uzupełnić o kolejne, gdy zakończy się proces gojenia.

Po zakończeniu wykonywania tatuażu jest on smarowany specjalną maścią i owijany folią, którą zdejmuje się po kilku godzinach. Warto nadmienić, że tatuaż należy traktować jak ranę, a zatem o ile to możliwe, nie należy jej niczym przykrywać czy dopuścić do jej zabrudzenia. To bardzo ważne, bo odpowiednia troska o rysunek jest gwarancją zadowalającego efektu.

Na wykonanie tatuażu decydują się i kobiety, i mężczyźni. Nie jest to symbol buntu, jak jeszcze do niedawna sądzono, ale sposób wyrażenia siebie. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje na temat jak robi się Tatuaż krok po kroku zachęcą Cię do realizacji swoich marzeń.